Image

Siekiant sutaupyti, dažnai užsisakome įvairių prekių iš Kinijos internetinių parduotuvių. Tarp šių prekių taip pat yra įvairios duomenų laikmenos: SSD diskai, kietieji diskai, tradiciniai flešiukai ar net duomenų saugojimo įrenginiai (duomenų serveriai) ir t.t.
Patirtis rodo, kad tokie pigūs taupymo eksperimentai neretai priverčia vartotojus ieškoti duomenų atstatymo. Tada kyla klausimas: kaip ir kur saugoti savo duomenis. Net debesų technologijos negarantuoja, kad duomenys bus saugūs.
Išeitis yra paprasta. Pagrindiniai duomenys saugomi kompiuteryje ir išoriniame kietajame diske, o pereinamieji duomenys – USB laikmenoje (Flash laikmenoje). USB laikmena skirta tik informacijai pernešti iš vienos vietos į kitą, o ne laikyti duomenis joje. Iš išorinio kietojo disko duomenys visada bus ištraukti ir nesvarbu koks gedimas bebūtų. Kompiuterio gedimo atveju klientas ne visada norės atstatinėti duomenis iš duomenų mikroschemų, nes tai atima daug laiko ir nemažai pinigų. O savo duomenis norime susigrąžinti kuo greičiau ir tam skiriant mažai savo lėšų.
Jeigu šeimoje yra daug kompiuterių, tada galima pagalvoti apie bendrą išorinį kietąjį diską, kuris jungiasi į maršrutizatorių per USB lizdą.